Žanro romanai – žodžių skaičiaus taisyklės, požanrai ir gairės, kaip išleisti knygą

Įdomu „Kokio ilgio mano knyga? Kokio ilgio turėtų būti mano knyga? Kokio žanro mano knyga ar romanas?“ Skaitykite toliau. Jei parašėte romaną, naudokite šį straipsnį, kad įsitikintumėte, jog jūsų knyga atitinka pagrindines literatūros agentų ir knygų leidėjų gaires. Didesnė tikimybė, kad būsite išleisti, jei jūsų knyga laikysis jūsų žanro „taisyklų“ (ar romanas, trileris, vesternas, fantastinis, jaunimo, istorinis ar siaubo).

Atsisakymas: Atminkite, kad toliau pateikta informacija yra gairių apžvalga. Norėdami gauti geriausius rezultatus, visada ieškokite konkrečios informacijos apie savo projektą.

Fantastinio žanro romanų taisyklės Fantazija paprastai yra susijusi su pasaulio kūrimu (alternatyvių pasaulių kūrimu). Apibūdindami venkite klišių, o pagrindinės temos turi būti stiprios, bet subtilios. Visada tyrinėkite leidėjų gaires: vienoje leidykloje pateikiami įspėjimai, pvz., „Prašau, nenaudokite laiko mašinų“.

Fantastiniuose romanuose gali būti nuo 80 000 iki 150 000 žodžių (apytiksliai). Fantastiniai romanai gali būti šiek tiek ilgesni nei kiti romanai, be to, kartais jie yra serijiniai.

Fantazijos požanrai apima: aukštas, manierų fantazija, alternatyvioji istorija, tamsioji, istorinė, steampunk, urban, wuxia ir kt.

Romantinio žanro romanų taisyklės Romantika paprastai pabrėžia herojės perspektyvą, todėl skaitytojas turi būti įtrauktas į meilės istoriją. Romanai baigiasi kažkokiu laimingu gyvenimu.

Kiek trunka meilės romanas? Atskiras meilės romanas paprastai yra nuo 80 000 iki 100 000 žodžių. Kategorijos meilės romanas (kaip ir išleisti Harlequin) paprastai yra trumpesnis, ir kiekvienas „įspaudas“ turės savo kriterijus. Prieš pradėdami rašyti įsitikinkite, kad žinote, į kokį įspaudą taikotės.

Romantikos požanrai apima: moterų fantastika, Regency, istorinė, fantastinė / mokslinė fantastika, šiuolaikinė, krikščioniška, kelionės laiku, paranormalūs dalykai, erotika ir kt.

Istorinės fantastikos žanro romanų taisyklėsIstorinėje grožinėje literatūroje itin svarbūs tyrimai ir dėmesys detalėms. Veikėjai turi elgtis pagal laiką. Siužetai gali būti „dideli“ (su daug stiprių personažų ir sprendžiami dideli ar sudėtingi klausimai). Kai kurios istorijos yra sagos dalis (knygų serija, apimanti šeimos kartas arba daugybę veikėjų).

Kiek trunka istorinis romanas? Atskira istorinė knyga gali būti 85 000–100 000 žodžių. Išleisti ilgesnę nei 100 000 žodžių knygą sunku (ypač pradedantiesiems), tačiau istoriniai romanai kartais būna ilgesni.

Paslapčių žanro romanų taisyklės Šiame žanre atkreipkite ypatingą dėmesį į siužetą ir tempą. Anksti pristatykite žmogžudystę ar nusikaltimą ir ištirkite nusikaltimo padarymo būdus. Ištirkite teismo ekspertizę, baudžiamąją justiciją ir detektyvines procedūras, kad padidintumėte patikimumą.

Kiek trunka paslaptingas romanas? Paslapčių ilgis skiriasi. Atskiros paslaptys (kurios gali šiek tiek sutapti su trileriais) gali būti nuo 75 000 iki 100 000 žodžių. Jaukios paslaptys, kaip ir serijoje, dažnai yra trumpesnėje pusėje.

Paslapties požanrai apima: kriminalinis, hardboiled, tikras nusikaltimas, jaukus, mėgėjiškas sėbras, antgamtinis, policijos procedūrinis ir kt.

Trilerio žanro romanų taisyklės Trileriuose akcentuojami stiprūs personažai, veiksmas ir greitas tempas. Trileriuose dažnai rodomi aiškūs antagonistai ir veikėjai. Trileriai gali būti grafiški ir smulkūs arba šiek tiek švelnesni. Dėmesys visada yra nežinioje.

Kokio ilgio yra trileris? Trilerių romanai paprastai yra nuo 90 000 iki 100 000 žodžių (laisvai), tačiau jie taip pat gali būti šiek tiek ilgesni.

Trilerių porūšiai: sąmokslas, nusikaltimai, veiksmo, politiniai, katastrofos, erotika, ekologiniai, teisiniai ir kt.

Siaubo žanro romanų taisyklės Baimės ir fobijos šiame žanre įsilieja į skaitytojo emocijas. Dažnai yra antgamtinių ir paranormalių elementų, tačiau, kaip visada, venkite klišių.

Siaubo romanai skiriasi ilgiu ir paprastai yra nuo 80 000 iki 100 000 žodžių.

Siaubo porūšiai: vaiduoklis, erotinis, psichologinis, kūno siaubas, keista grėsmė, okultinis detektyvas ir kt.

Jaunųjų suaugusiųjų (YA) žanro romanų taisyklės Jaunuolių (YA) grožinė literatūra skirta 12–18 metų berniukams ir mergaitėms. YA romanų tonas, stilius ir turinys keičiasi priklausomai nuo konkretaus tikslinės auditorijos amžiaus. Žanras gali išspręsti G įvertinimo problemas arba gali būti labai nervingas.

Paprastai YA knygose yra nuo 40 000 iki 75 000 žodžių, priklausomai nuo tikslinės amžiaus grupės.

„Edgy“ YA sprendžia prieštaringas ar sudėtingas temas. Priešingu atveju YA požanrai yra tokie patys kaip suaugusiųjų grožinės literatūros požanrai.

Vakarų žanro romanų taisyklės Vesternai turėtų būti nustatyti į vakarus nuo Misisipės upės ir iki 1900 m. Istorinės detalės turi būti tikslios. Vesternai yra labai specifiniai ir specializuoti, tačiau būkite tikri, kad nepasikliaujate klišėmis!

Kokio ilgio yra vakarietiška knyga? Vesternai dažniausiai yra trumpesnėje pusėje, nuo 45 000 iki 75 000 žodžių (laisvai).

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.