Šiuolaikinio pagrindinio kompiuterio istorija ir komponentai

Pagrindiniai kompiuteriai yra labai svarbūs kai kurioms didžiausioms pasaulio korporacijoms. Kiekviename pagrindiniame kompiuteryje yra daugiau nei vienas modernus procesorius, RAM svyruoja nuo kelių megabaitų iki kelių gigabaitų ir vietos diske bei kitos atmintinės, ne tik mikrokompiuteryje. Pagrindinis kompiuteris gali valdyti kelias užduotis ir kas sekundę aptarnauti tūkstančius vartotojų be prastovų.

Pagrindinis skirtumas tarp pagrindinių kompiuterių ir kitų kompiuterinių sistemų yra apdorojimo lygis. Pagrindiniai kompiuteriai taip pat skiriasi duomenų pralaidumu, organizavimu, patikimumu ir valdymu. Didelės organizacijos – bankininkystės, sveikatos priežiūros, draudimo, telekomunikacijų bendrovės ir kt. – naudoja pagrindinius kompiuterius svarbiems komerciniams duomenims apdoroti.

Šiame straipsnyje aptariame pagrindinių kompiuterių ir jų komponentų raidą.

Pagrindinių kompiuterių istorija

1944 m. IBM sukūrė esminę pagrindinio kompiuterio dalį – automatinį sekos valdomą skaičiuotuvą (ASCC), skirtą aritmetinėms operacijoms. Nuo šeštojo dešimtmečio pabaigos iki aštuntojo dešimtmečio kelios įmonės gamino pagrindinius kompiuterius: IBM, Burroughs, RCA, NCR, General Electric ir Sperry. Pavyzdžiui, Randas. Nuo tada IBM System/390 yra vienintelis naudojamas pagrindinis kompiuteris. Jis išsivystė iš IBM System/360 1960 m.

Ankstyvasis pagrindinis kompiuteris užėmė didžiulę erdvę. Naujos technologijos smarkiai sumažino techninės įrangos dydį ir kainą. Dabartinės kartos pagrindinis kompiuteris gali tilpti į mažą spintą.

Šiuolaikinio pagrindinio kompiuterio komponentai

Kaip ir kompiuteris, pagrindinis kompiuteris turi daugybę duomenų apdorojimo komponentų: operacinės sistemos, pagrindinės plokštės arba pagrindinės plokštės, procesoriaus, valdiklių, saugojimo įrenginių ir kanalų.

• Pagrindinė plokštė: pagrindinio kompiuterio pagrindinę plokštę sudaro spausdintinė grandinė, leidžianti CPU, RAM ir kitiems aparatinės įrangos komponentams veikti kartu, naudojant koncepciją, vadinamą „Magistralės architektūra“. Pagrindinėje plokštėje yra įrenginių lizdai įvesties kortelėms ir kabelių sąsajos įvairiems išoriniams įrenginiams. Kai kompiuterių pagrindinės plokštės naudoja 32 arba 64 bitų magistrales, pagrindiniai kompiuteriai naudoja 128 bitų magistrales. Bendrosios instrukcijos, susijusios su vidine architektūra, padeda pagrindinei plokštei prisijungti prie kitų įrenginių ir gauti duomenis naudojant dvejetainį skaičiavimą.

• Procesorius: CPU veikia kaip centrinis apdorojimo taškas pagrindinio kompiuterio architektūroje ir apima aritmetinį loginį vienetą (ALU) aritmetiniams skaičiavimams atlikti. Jis taip pat veikia kaip magistralės architektūros valdiklis ir tvarko srauto bei duomenų užklausas. Pagrindinių kompiuterių apdorojimo galia yra daug didesnė, palyginti su asmeniniais kompiuteriais, todėl jie gali apdoroti didžiulius duomenų kiekius.

• Atminties įrenginiai: saugojimo įrenginiai skirti duomenims įvesti, nuskaityti, saugoti ir įrašyti. Daugelis yra išorinių įrenginių, tokių kaip standieji diskai, juostiniai įrenginiai ir perfokortelių skaitytuvai, visi prijungti prie pagrindinio kompiuterio terminalų ir valdomi procesoriaus. Jų talpa duomenų saugojimui gali būti šimtus ar net tūkstančius kartų didesnė nei kompiuterio.

• Ryšio valdikliai: Ryšio valdikliai leidžia nuotoliniams kompiuteriams pasiekti pagrindinį kompiuterį. Ryšio valdikliai tinklų, LAN ar WAN pagalba užmezga ryšius su įvairiais įrenginiais, atlieka duomenų perdavimą ryšio kanalais, seka vartotojus terminaluose.

• Kanalai: „Kanalai“ yra kabeliai, naudojami procesorių ir pagrindinę saugyklą prijungti prie kitų sistemos dalių ir užtikrinti, kad duomenys būtų sistemingai perkeliami neprarandant vientisumo.

Šiuolaikiniai pagrindiniai kompiuteriai turi pažangias funkcijas, pvz., išplėstas paslaugų valdymo galimybes, kelių platformų integravimo priemones ir kt., todėl yra tinkami svarbioms duomenų centrų operacijoms. Šiuolaikinių pagrindinių kompiuterių priežiūros išlaidos yra daug mažesnės, palyginti su senesniais modeliais.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.