Pelių, kaip augintinių, privalumai ir trūkumai

Pelių laikymas naminiais gyvūnais turi tam tikrų pranašumų ir tam tikrų trūkumų. Juos lengva prižiūrėti, jie negyvena ilgai ir lengvai telpa mažoje erdvėje. Tačiau jie taip pat nervingi, neilgai gyvena ir daugeliu atvejų nėra labai interaktyvūs.

Pelės gali gana patenkinti gyventi 10 galonų akvariume su tinkleliu arba panašaus dydžio narve. Jiems reikia maisto indo, vandens buteliuko, kur pasislėpti, o galbūt rato, ant kurio galėtų važiuoti, ir (arba) kramtymo bloko. Tam tikros rūšies kraikas turi būti dedamas į narvo dugną, kad susigertų šlapimas, ir paprastai jį reikia keisti tik maždaug kartą per savaitę.

Pelės šlapimas yra gana aitrus, ypač subrendusių patinų. Tai galima šiek tiek sušvelninti laikant tik pateles arba valant narvą vietoje arba kasdien arba kas antrą dieną. Tačiau pelės paprastai kažkuo kvepia, taigi, jei nekenčiate kvapo, galbūt jums geriau būtų kitas gyvūnas arba joks gyvūnas.

Pelės gyvenimo trukmė nėra labai ilga, dažniausiai tik nuo metų iki pusantrų. Tai gali būti sunku, jei jie tampa mylimais augintiniais, tačiau tai taip pat reiškia, kad jie yra mažiau įsipareigoję. Dėl to jie yra tinkami augintiniai vaikams, kurie yra pakankamai seni, kad būtų atsakingi, bet po metų ar daugiau gali prarasti susidomėjimą.

Maistas ir kraikas vienai ar dviems pelėms nėra labai brangūs. Jie yra maži ir nevalgo, o jų narvams nereikia daug kraiko. Tačiau jūsų pelės veterinarinė priežiūra nebus daug pigesnė nei katės ar mažo šuns, juolab, kad jums reikės egzotikos specialisto.

Vieniša pelė greičiausiai nebus laiminga, nes tai yra labai socialūs padarai. Tačiau jie yra pakankamai nedrąsūs, todėl gali būti sunku priversti pelę su kompanionu užmegzti ryšį su jumis. Du kūdikiai arba jau draugiški suaugusieji paprastai yra geriausi, nes jie užmegs ryšį su jumis ir vis tiek vertins vienas kito draugiją. Visada rinkitės du tos pačios lyties atstovus.

Sąveika su pele yra ribota. Žmonės gali juos laikyti ir kartais leisti bėgioti po stalinius kompiuterius ar kitas saugias vietas, tačiau reikia pasirūpinti, kad jie nepabėgtų. O senesnes peles, kurios dar nėra prijaukintos, gali būti sunku valdyti. Tačiau žmonėms, kuriems dažniausiai patinka žiūrėti, kaip jų augintiniai laksto ir žaidžia, labai patiks turėti pelę ar dvi.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.