Paaiškinta kompiuterio atmintis ir elgsena

Kaip ir viskas, ką žino žmonės, kompiuteriai nėra be savo keistenybių. Kartais atrodo, kad kompiuteriai beveik planuoja suklaidinti ir nuvilti vartotojus, nes yra tiek daug dalykų, kurie gali sukelti keistą elgesį. Prie to pridėjus įvairias atminties formas ir kiekvienos elgseną, kuri netinkamu metu gali rodyti gana keistą ir nepageidaujamą elgesį, gausite mišinį, kad patirtumėte visiškai painų patirtį.

Tačiau panikuoti neverta. Kompiuterio atmintis turi tam tikrų jai būdingų savybių, kurios gali padėti mums geriau suprasti, kodėl ji kartais veikia taip, kaip elgiasi. Šias charakteristikas sudaro nepastovumas, kintamumas, prieinamumas ir adresavimas. Padidinkite talpą ir našumą, o derinį nėra taip sunku iššifruoti. Turėdami šias žinias, galime suprasti kompiuterio atmintį ir padėti jai veikti geriau.

Toliau pateikiami kai kurie terminai, kuriuos turime suprasti prieš nuspręsdami, kad kompiuteris tiesiog elgiasi keistai ir jį reikia pakeisti. Paprastai kompiuterio polinkis valgyti mūsų dokumentus ir kankinti mus neveikiančiomis operacijomis kaltas tik dėl to, kad nesuvokiama atminties tipų galimybių arba kad net tarp mums žinomų vardinių prisiminimų, tokių kaip RAM ir ROM, yra daugiau nei vienas tipas.

Nepastovumas turi du polius – nepastovų ir nepastovų. Vienintelis skirtumas yra tai, ką atmintis gali padaryti, jei nutrūktų kompiuterio maitinimas. Nelakioji atmintis išsaugos mūsų darbą net ir be elektros. Tokio tipo atmintis siekia mus pradžiuginti, išsaugodama savo darbus ir mėgstamas kompiuterines programas vėlesniam naudojimui.

Nepastovi atmintis būtų vadinama temperamentinga, jei palygintume su tuo, kaip mes patys dirbame. Kitas būdas pažvelgti į tokio tipo atmintį yra galvoti apie tai kaip apie kompiuterio emocijas. Kaip mes nepastovios emocijose, taip ir kompiuteriai. Šio tipo atmintis turi turėti nuolatinį maitinimo šaltinį, kad neišsaugotų savo veikimo. Jei dingsta galia, dingsta ir nepastovi atmintis. Jam patinka geras įkrovimas.

Dinaminės ir statinės atminties formos dažniausiai siejamos su RAM. Abi formos yra nepastovios ir reikalauja nuolatinio maitinimo šaltinio, tačiau dinaminė atmintis periodiškai atnaujinama. Statinė atmintis neatnaujinama, todėl ji yra naudinga, bet ne tokia populiari parinktis kaip dinaminė atmintis.

Kintamumas yra kompiuterio atminties gebėjimas skaityti ir rašyti saugyklą ir yra nekintamos ir kintamos atminties tipų pavidalu. Kintamoji saugykla gali būti perrašyta daugiau nei vieną kartą ir yra būtina, kad kompiuteris būtų naudingas daugeliui užduočių, kurias vartotojai nori atlikti su kompiuteriu. Šio tipo atmintis naudojama tiek antrinei, tiek pirminei saugyklai. Tarp specifinių kintamosios atminties ir atminties tipų yra ROM. Tai kintamos ir nekintamos saugyklos rūšys, atsakingos už tokias operacijas kaip CD, DVD įrašymas ir kitos panašios funkcijos.

Prieinamumas yra laisvosios prieigos formose ir nuosekliose formose. Atsitiktinė prieiga yra turbūt geriausiai žinoma ir mielai vadinama RAM. Tai reiškia, kad saugyklą galima pasiekti bet kurioje vietoje per maždaug tiek pat laiko – tai mums atrodo akimirksniu, bet iš tikrųjų taip nėra.

Nuosekli atmintis yra lėtesnė, o informacija renkama ir pasiekiama nuoseklia tvarka. Paprastai šis tipas gali būti matomas naudojant neprisijungusį saugyklą.

Adresavimas yra trijų formų: vieta, failas ir turinys. Vieta nustatoma naudojant skaitmeninį atminties adresą, kuris paprastai apsiriboja pagrindine saugykla ir pasiekiamas viduje. Failas sudarytas pagal failų pavadinimus, kuriuos gali skaityti žmogus. Kitaip tariant, pavadinimas, kurį suteikėte failui, yra taip, kaip jis adresuojamas. Turinio adresavimas susijęs su pasirinkta maišos reikšme – trumpu identifikatoriumi su skaičiumi, kuris nurodo informacijos atminties adresą.

Dabar, kai terminai nėra tokie paslaptingi, bus lengviau suprasti kai kuriuos su atmintimi susijusius veiksmus, kuriuos rodo jūsų kompiuteris. Dėl to naudojimasis kompiuteriu turėtų būti malonesnis.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.