Knygų apžvalga: BB Teeter „The RayBright Caper“ (Kirbi Mack romano 1 knyga).

Jei norite pradėti naują šiuolaikinį detektyvų serialą su feministiniu posūkiu, laikykite „The RayBright Caper“ debiutiniu „Kirby Mack“ serijos romanu. Istorija sukasi apie klasikinį pasakojimą apie vagis, bandančius įvykdyti vagystę, ir nepalankų tyrėją, bandantį juos sugauti. Tačiau BB Teeter versijoje tai susiję su slaptu kariniu prietaisu, kaip brangiu turtu, mažai tikėtinu dviejų netinkamų žmonių grupe ir neįvertinta privačia saugumo tyrėja.

Harvey, vyras, sugalvojęs didįjį planą, įdarbina mažai tikėtiną bendražygį, technologijų genijų vaiką, vardu Markas. Jų profesinių santykių pradžia yra ypač žavinga romano dalis. Įtampa tarp jųdviejų yra apčiuopiama, nes jie bando padidinti kitą, per daug neišskirdami apie save. Nepaisant to, norint įgyti pasitikėjimą, pirmiausia reikia pasiūlyti pasitikėjimą.

Jiedu sudaro puikią komandą, puikiai papildydami vienas kitą. Yra daug akimirkų, kai jie parodo visišką pasitikėjimą vienas kitu. Be to, jie atrodo visiškai atsidavę planui. Tačiau visuose puslapiuose tvyro įtampa, kuri kartais prasiveržia.

Kadangi jų kruopščiai apgalvotas planas įsibėgėja, taip pat ir Kirby Mackas, žaidžiantis kitoje pusėje. Ją pasamdo tikslinė „RayBright Labs“, San Diego gynybos rangovas. Įmonės įkūrėjai susigaudo, kad kažkas tuoj įvyks, bet atrodo, kad kažkas jų nepastebi.

Kirby pasirodė esanti daug išradingesnė ir įgudesnė, nei manė jos darbdaviai. Jos intelektas ir gilios žmogaus psichologijos žinios leidžia jai pamatyti dalykus kitu žvilgsniu ir apskritai gauti tai, ko nori. Galų gale netgi gali pasirodyti, kad ji buvo per gera šiam darbui.

Vienas iš labiausiai intriguojančių romano aspektų yra jo triguba pasakojimo linija. Skyriai yra skirti kiekvienam iš trijų pagrindinių veikėjų Harvey, Mark ir Kirby. Tai suteikia skaitytojui tikrai unikalų požiūrį į vykstančius įvykius. Išties žavu lyginti išskirtinį įvykį iš kelių požiūrių, nes jis sutelkia dėmesį į skirtingas detales (kurių nepastebi kiti dalyviai). Todėl skaitytojas kažkaip pakyla aukščiau įvykių ir turi platesnį vaizdą bei gilesnį veiksmo supratimą.

„The RayBright Caper“ žada būti puikus skaitymas suaugusiems, norintiems leistis į jaudinančius nuotykius. BB Teeter puikiai sugeba suteikti įtampai pagreitį ir taip pat išlaikyti įvykius nenuspėjamus. Tai tik keletas bruožų, dėl kurių knygą ypač sunku mesti.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.