Knygos apžvalga: Kristy McGinnis Elipsis

Kristy McGinnis „Elipsė“ yra nuostabus grožinės literatūros kūrinys, skaitomas kaip tikras gyvenimas. Romane pasakojama apie merginos tapimą moterimi. Ir per tai ne taip jau neįprastas gyvenimas pristatomi kai kurie įprasto gyvenimo baisumai.

Romanas pradedamas žydint Nell Sanger, koledžo studentei, kurios visa ateitis yra suplanuota. Ji ėmėsi kai kurių šalutinių darbų, kad padėtų išlaikyti save, vienas iš jų buvo modelio darbas meno studentams. Čia ji sutiko Nareką, gabų meno studentą iš Armėnijos. Jiedu iš karto pajuto, kad juos sieja daug bendrų dalykų ir juos suintrigavo kultūriniai ir asmeniniai skirtumai.

Tačiau tai nėra paprasta meilės istorija. Tai sudėtingas pasakojimas apie daugybę meilės formų ir jų keliamus iššūkius. Meilė vaikinui, buvusiam mylimajam, vaikui, mentoriui, kolegoms moterims, meilė sau. Vartant knygos puslapius apima nepaprastas jausmas, kad tragedija, netektis yra neišvengiama. Kita vertus, laimę sunkiau išlaikyti. Ar Nell galės patirti džiaugsmą, ar visa jos laimė atsidurs kažkur praeityje?

„Elipsė“ taip pat kelia abejonių dėl asmeninio laiko prigimties. Didelės netekties ir daug metų kruopščiai kuriamos ateities griūties akivaizdoje praeitis drastiškai iš naujo įvertinama. Atsidūrusi šioje situacijoje, Nellas svyruoja tarp dviejų alternatyvų. Ateičiai byrės ir praeitis, ant kurios ji buvo pastatyta. Jis tampa pasenęs. Tačiau jai taip pat kyla pagunda investuoti į praeities įvykius, turinčius papildomos vertės. Jos prisiminimai bent jau yra ir jie negali būti apiplėšti.

Autorius eina tiesiai prie reikalo. Ji laikosi neskubančios kalbos, bet meistriškai ją naudoja, kad perduotų savo žinią į skaitytojo vidų. Pati istorija ir neapdorotos emocijos užima svarbiausią vietą knygoje. Kristy McGinnis akcentuoja gana dideles ir labai svarbias temas, pavojus, kurie vis dar tyko visuomenėje. Nors daugiausia dėmesio skiriama smurtui ir tragedijai, pagrindinis pasakojimas sutelktas į prevenciją.

„Elipsė“ yra emocingas skaitymas, kuris gali lengvai pavogti iš skaitytojo kelias ašaras. Autoriui pavyksta sužavėti skaitytoją ir ant kiekvieno lapo krašto, nekantriai perskaityti, kas bus toliau.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.