Kelionių su savo augintiniu vadovas

Naminių gyvūnėlių laikymas pastaruoju metu išpopuliarėjo. Žmonės, turintys naminių gyvūnėlių, pasakys, kad planuojant kelionės planus (darbo ar pramogų tikslais) reikia nuspręsti, ar atsinešti augintinį su savimi, ar palikti jį prižiūrėti gyvūnų priėmimo įstaigoje.

Tačiau dauguma naminių gyvūnėlių savininkų taip mėgsta savo augintinius, kad mieliau keliautų su jais, kad ir kur jie eitų, nei juos paliktų. Todėl reikia ruoštis kelionei su gyvūnais. Šiame straipsnyje pateikiamas šio pasiruošimo naminių gyvūnėlių kelionių patarimų kontrolinis sąrašas.

1. Identifikavimo žymos

Naminiai gyvūnai negali savęs identifikuoti. Nepriklausomai nuo pasirinkto kelionės būdo, prieš išvykstant būtina paženklinti savo augintinį tinkamai identifikuoti. Tai padėtų užtikrinti, kad jūsų augintinis sugrįš pas jus, jei išsiskirtumėte. Tai taip pat padeda išvengti savininkų painiavos tais atvejais, kai du augintiniai gali būti panašūs vienas į kitą

2. Nuolatinis augintinio identifikavimas

Išmintingieji sako, kad niekada negali būti per daug atsargus. Be to, kad ženklintumėte savo augintinį reikiamomis identifikavimo etiketėmis, rekomenduojama jiems pritvirtinti pastovesnį identifikavimo būdą, pvz., mikroschemą. Tai taip pat padėtų atsekti jūsų augintinį, jei jis nuklystų arba jūs atsiskirtumėte.

3. Treniruokite juos, kol jie jauni

Svarbu išmokyti savo augintinį, kol jie dar jauni, nes gyvūnams reikia šiek tiek laiko, kol visiškai įvaldo komandas ir laukiamą elgesį. Turėtumėte išmokyti juos išlikti ramūs kelionės metu ir teisingai reaguoti į komandas. Atlygio sistema yra labai rekomenduojama, nes ji padeda įgytoms pamokoms labiau įsitvirtinti. Jei turite daugiau nei vieną augintinį, patariama juos dresuoti atskirai.

4. Apsaugokite savo augintinį, kad jis būtų saugus

Išmokę augintinį, dauguma žmonių mano, kad kelionės metu saugu leistis po automobilį/lėktuvą. Tačiau tai neteisinga. Kaip ir žmonės, naminiai gyvūnai gali susižaloti, kai kelionės laivas staiga pajuda arba įvykus nelaimingam atsitikimui. Todėl rekomenduojama augintinį sudėti į dėžę, kad jie būtų saugūs.

5. Pasirinkite tinkamą kelioninę dėžę

Nešioklės, pagamintos iš audinio, yra geras pasirinkimas vežti jūsų augintinį. Tačiau plastikinės naminių gyvūnėlių nešyklės yra teikiamos pirmenybę dėl jų universalumo, nes užtikrina saugumą įvairiems kelionių būdams.

6. Naminiai gyvūnai ir automobiliai

Naminiai gyvūnai, tokie kaip šunys ir katės, yra greiti ir judrūs. Todėl jie natūraliai pasinaudos šiais gebėjimais, kai iškils grėsmė jų saugumui. Todėl svarbu užtikrinti, kad augintinis visos kelionės metu jaustųsi saugiai ir patogiai.

7. Raminantis gyvūną

Naminiai gyvūnai, kaip ir visi kiti žmonės, yra linkę nerimauti, kai yra veikiami nepažįstamoje aplinkoje. Jų raminimas gali padėti sumažinti jų nerimą ir išgelbėti juos nuo traumų ir net nelaimingų atsitikimų, kuriuos sukelia baimė.

8. Su savimi turėkite pirmosios pagalbos vaistinėlę

Niekada negalime pasakyti, ar gali įvykti nelaimingi atsitikimai. Geriausias būdas su tuo kovoti – pasiruošti tik tuo atveju, jei taip atsitiktų. Gyvūnų savininkams patariama su savimi turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę, kurioje yra tvarsčių, marlės ir vandenilio peroksido, jei tik prireiktų sukelti vėmimą. Taip pat visada turėtumėte laikytis gyvūnų sveikatos priežiūros specialisto nurodymų prieš asmeniškai gydydami savo augintinį nuo įtariamo toksinų poveikio.

9. Nešiokitės naminių gyvūnėlių ėdalo ir vandens

Neišvengiami netikėti įvykiai, pavyzdžiui, traukinių vėlavimas. Taigi ruošdamasis kelionei svarbu, kad gyvūno savininkas į tai atsižvelgtų ir supakuotų augintiniui papildomo maisto bei vandens, jei taip atsitiktų.

10. Būkite ypač atsargūs

Nepriklausomai nuo to, kaip gerai pažįstate savo augintinį, niekada negalite pasakyti, kaip jis reaguos į naujus dirgiklius. Pavyzdžiui, jūsų katė gali nuspręsti ieškoti prieglobsčio tarp jūsų kojų važiuodama, kai išgirs stiprų triukšmą, pavyzdžiui, sunkvežimio garsą. Dėl to gali įvykti mirtinas nelaimingas atsitikimas, todėl primygtinai rekomenduojama visą kelionę saugoti savo augintinį.

11. Darbas su šunimi keliaujant lėktuvu

Dauguma avialinijų leis vežtis gyvūną į lėktuvo saloną tik tuo atveju, jei augintinis tilps į gyvūno nešioklę po sėdyne. Reikalavimas, kad augintinio dydis leistų jam stovėti ir judėti nešyklėje. Taip pat turėsite supakuoti kelis šuniui būtiniausius daiktus, pvz., maišelį su išmatomis, vandens butelį, sulankstomą dubenį, neseniai pavaizduotą šuns nuotrauką ir pavadėlį.

Pirmiau pateikti patarimai daugiausia skirti jūsų augintinio saugumui ir gerovei kelionės metu. Todėl svarbu laikytis išankstinių saugos priemonių, pvz., užtikrinti, kad jūsų augintinis būtų geros fizinės būklės keliauti. Taip pat svarbu įsitikinti, kad kelionės tikslas neužkrėstas gyvūnų ligų, tokių kaip pasiutligė. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktais patarimais, kelionės su augintiniais taps mažiau vargo ir bus patogios.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.