Kaip laikyti viščiukus kaip kambarinius augintinius vaikams

Namuose klaidžioja vištos, jūs sakote! Neįmanomas!

Bet tai labai įmanoma. Tiesą sakant, viščiukai yra puikūs augintiniai jūsų vaikams. Jie užima mažai vietos, kainuoja tik „vištienos lesalą“ ir suteikia begalę valandų pramogų jūsų vaikams ir jų draugams. Norėdami sutaupyti vietos, netgi galite pasirinkti bantinį ar mažą veislę, maždaug nuo ketvirtadalio iki pusės standartinės vištienos dydžio.

Norint sėkmingai laikyti naminius viščiukus, reikia laikytis kelių paprastų reikalavimų.

1.) Švara

Akivaizdu, kad viščiukai negali būti namuose. Daugelis mėgstančių viščiukų savininkų sako, kad bet kokia vištienos daroma netvarka yra lengvai išvaloma ir jiems tai neprieštarauja. Galite išlaikyti savo namus tikrai nesugadintus, įdėję savo viščiukus į sauskelnes. Tai nėra taip keista, kaip atrodo. Praktiškų, patrauklių sauskelnių viščiukams galima įsigyti internetu. Vištiena greitai pripranta juos nešioti. Ieškokite „vištienos vystyklai“ ir rasite tiekėjus. Taip pat galite laikyti vištieną tam tikrose namų vietose, kur neprieštaraujate šiek tiek nušluostyti. Vaikams gali būti suteikta ši atsakomybė.

2.) Apsauga nuo kitų augintinių.

Jūsų šuo gali norėti vytis jūsų viščiukus, todėl turėsite jį išmokyti palikti paukščius ramybėje. Padarykite tai laikydami šunį už pavadėlio ir griežtai bardami kiekvieną kartą, kai jis rodo agresiją viščiukų atžvilgiu, kol pajusite, kad galite pasikliauti juo ir taikiai dalintis erdve. Katės paprastai palieka suaugusius viščiukus ramybėje, tačiau negali jomis pasitikėti jauniklių aplinkoje. Kita vertus, viščiukai drąsiai peš bet kurį stumdantį augintinį ant jautrios nosies ir, jei reikia, net susiburs. Po kelių skausmingų snapo dūrių net didelis šuo ar katė išsisuks.

3.) Saugi pastogė naktį.

Niekada nepalikite viščiukų lauke kieme sutemus. Jie turi turėti saugų kooperatyvą arba likti namuose. Priešingu atveju plėšrūnai, tokie kaip meškėnai, lapės, žebenkštis, skunksai, katės ir kt., greitai su jais atsisuks. Erdvus narvas namuose apsaugos jūsų viščiukus nuo bėdų, kai jūsų nebus šalia. Naminių gyvūnėlių vežėjas puikiai tiks, jei viščiukas miegos naktį.

4.) Laikyti tik vištas.

Gaidžiai, nors ir labai gražūs, yra triukšmingi, teritoriški ir toliau bandys poruotis su vištomis. Gaidžiai tikrai keliasi su saule, o kai tai daro, jie gieda iki plaučių ir pareiškia, kad jiems priklauso jūsų namas. Tikėtina, kad gaidys nebus laimingas patalpose.

5.) Išauginkite savo augintinį iš viščiuko.

Jūsų jauniklis nuo pat pradžių bus socializuotas ir bus lengvai valdomas. Jis seks jūsų vaikus ir sėdės jiems glėbyje. Tereikia kelių savaičių, kol viščiukas taps pilno dydžio viščiukas, todėl laikas bėga greitai.

6.) Jūsų vaikai gali mokyti savo augintinius viščiukus.

Viščiukus galima išmokyti atlikti paprastus triukus, pavyzdžiui, ateiti, kai jie pašaukti, arba paganyti į nurodytą taikinį. Tereikia šiek tiek kantrybės ir daug skanėstų. Vaikams patinka sugalvoti naujų triukų ir mokyti savo viščiukus vaidinti. Tik gerumas ir maistas apdovanoja darbą, niekada pykčio ar bausmės.

Taigi, jei nenorite pasiimti šuns ar katės, bet norite nebrangaus, lengvai laikomo augintinio, kuris bendraus su jūsų vaikais, naminiai viščiukai gali būti kaip tik jūsų šeimai.

Autorių teisės Maggie Kerr 2009

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.