Ar antžeminiai kurmiai pavojingi naminiams gyvūnėliams?

Atsakymų sritis taip ir ne! Taip yra todėl, kad apgamai yra pavojingesni savo buveinei nei tiesiogiai kitiems gyvūnams ir žmonėms. Nėra žinoma, kad apgamai būtų pavojingi naminiams gyvūnėliams ar net žmonėms. Kurmiai primena žiurkes ir tam tikru momentu elgsis taip, lyg būtų namuose sutinkamos žiurkės. Tačiau apgamus nuo žiurkių nesunkiai atskirsite pagal blogą kvapą ir lėtumą, apgamai nevaikšto taip greitai, kaip žiurkės. Jie taip pat turi unikalų aksominį pilką kailį.

Kurmiai gali būti neklaužada ypač todėl, kad jie užsiima savo veikla naktį ir vagia iš žmogaus. Iš namų jie vilksis tokius maisto produktus kaip pyragaičius, muilus, dantų pastas ir šveitiklius.

Šis nuo penkių iki devynių colių graužikas nesikandžioja, bet kai jam trukdo, jis kovos, kad apsisaugotų. Ir įkąs. Apgamo įkandimas gali būti mirtinas, nes apgamai gali būti užsikrėtę pasiutlige. Jei naminį augintinį užpuola apgamas, jis gali užsikrėsti pasiutligės virusu, kuris palaipsniui baigiasi paralyžiumi ir jūsų augintinio mirtimi. Kurmiai įkanda ir žmogui, todėl vaikščiojant pievele patartina būti atsargiems, ypač naktį, nes šiuo metu kurmiai išeina medžioti maisto ir galite užkliūti ant jų, užlipę ant kurmio galite įkandėti. . Naminiai gyvūnai norės žaisti su apgamu ir patartina augintinius laikyti toliau nuo apgamų, kad išvengtumėte apgamų įkandimų. Tačiau kurmiai bijo kai kurių augintinių. Pavyzdžiui, katė nėra kurmio draugė; kurmis neatlaikys katės atliekų ir bėgs nuo katės, išties, jei kurmis dažnai matys katę, greičiausiai jis pabėgs nuo vejos.

Kurmių duobės vejoje yra pavojingesnės, nes jos sukelia kurmių kaupimąsi ir jūsų augintinis gali susigundyti kasti tunelius, kai vejasi ar bando žaisti su kurmiu. Dėl tolesnio tunelių trikdymo jūsų veja labiau sunaikinama ir ji atrodys negražiai. Jūsų augintiniai išrinks blogą elgesį – iš vejos ir gėlyno kasdami žemes iš kurmių. Patartina augintinius išmokyti, kad kurmio veikla pievelėje nėra tinkama, kad jie to nedarytų.

Kurmių įkasimas pritrauks kitus besikasančius gyvūnus, pavyzdžiui, peles: baltąsias ir namines peles bei pelėnus. Šie graužikai naudos kurmių tunelius, o tai sukels veją, kurioje atsiras visų rūšių graužikai, o vieno kurmio įsitvirtinimas reiškia, kad kiti graužikai pateks į pievelę ir naudos kurmių duobes kaip namus, o nauji gyvūnai laikysis. ieškant maisto savo pievelėje ir sode.

Todėl galime daryti išvadą, kad apgamai naminiams gyvūnėliams tiesiogiai nekelia pavojaus; kitos destruktyvios veiklos yra pavojingos žmogui ir aplinkai.

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.