10 būdų nužudyti kompiuterį

Kompiuteriai labai panašūs į žmones tuo, kad jų tarnavimo laikas yra ribotas ir, kaip ir mes, yra daugybė bėdų, dėl kurių kompiuterio skaitmeninis egzistavimas gali nutrūkti. Dauguma šių problemų kyla dėl neatsargaus elgesio, nepriežiūros, nesveikos aplinkos ir senatvės, todėl vidutinės kompiuterinės sistemos ilgaamžiškumas neviršija dešimties metų.

Tačiau neatsargus elgesys, priežiūra ir blogai apmokyti vartotojai gali sutrumpinti kompiuterio tarnavimo laiką, kaip neatsargus gyvenimo būdas gali sutrumpinti mūsų. Pateikiame dešimties dažniausiai pasitaikančių katastrofiškų kompiuterių gedimų priežasčių sąrašą.

10. Vartotojo klaidos – nuo ​​netinkamo maitinimo išjungimo iki nuskaitymo diskų praleidimo, vartotojas gali rimtai sugadinti kompiuterio aparatinę įrangą, ypač diskus ir procesorius, nesilaikydamas teisingų nurodymų naudodamas įrenginį.

9. Klaidinga gamyba – prieš metus kompiuterių gaminančių kompanijų buvo vos kelios, dabar atrodo, kad gamintojų ir surinkėjų yra beveik begalė, vieni turi didžiulę patirtį ir išteklius, kiti – ne daugiau kaip du vaikinai garaže, todėl Nenuostabu, kad vis daugiau kompiuterių sistemų sugenda perkant naujas.

8. Blogi atnaujinimai. Ne tik patys kompiuteriai yra blogo darbo aukos, nepatyrusių kompiuterių montuotojų atliekami atnaujinimai gali sukelti siaubingų problemų, o sugedę priedai, pvz., RAM, gali akimirksniu nužudyti procesorių. Be to, bandymas „perlaikyti“ procesorių dažnai gali sukelti mirtiną gedimą.

7. USB įrenginio gedimai. Atrodo, kad šiais laikais viską galima prijungti prie USB. Tačiau gali būti, kad jūsų USB įrenginys netinka jūsų naudojamai operacinei sistemai arba gali būti sugedęs, dėl ko įvyksta mirtinas trumpasis jungimas.

6. Maitinimo viršįtampis/nutraukimas. Energijos viršįtampis ar netikėti elektros energijos tiekimo nutraukimai gali ne tik akimirksniu prarasti duomenis, bet ir apgadinti procesorių, todėl jis gali tapti nenaudingas. Problemų sukelia ne tik maitinimas iš tinklo, žaibas gali veržtis per kabelius (net telefono laidus), suardydamas jūsų sistemą, o dėl statinio krūvio gali atsirasti panašių rezultatų.

5. Dulkės. Dulkėta aplinka užkimš kompiuterį ir užblokuos aušinimo angas, todėl kompiuteris perkais. Dulkėse taip pat gali būti laidžios medžiagos, o dalelės gali prilipti prie grandinių plokščių ir sukelti trumpąjį jungimą. Netgi netinkamai išvalyti namų kompiuteriai gali pasiduoti problemoms, kurias sukelia per daug dulkių.

4. Vanduo/skysčiai. Žinoma, kompiuteriai yra elektriniai ir su visa elektros įranga, kompiuteriai ir vanduo nesimaišo, tik vienas išsiliejęs kavos puodelis gali pamatyti kompiuterio galą.

3. Šiluma. Procesoriai gali veikti ypač karštai, o jei kompiuterio aušinimo sistema yra netinkama (nes mašina buvo atnaujinta, peršokta arba tiesiog užsikimšusi dulkėmis ir nešvarumais), tai bus tik laiko klausimas, kada jis galutinai susikaups.

2. Šalta. Kaip ir šiluma, kompiuteriai taip pat per daug nemėgaujasi šalčio. Procesoriai visiškai neveiks, jei darbinė temperatūra yra per šalta, o procesoriai gali visam laikui užšalti, jei temperatūra per daug nukris.

1. Smūgiai/smūgiai. Kompiuteriai yra jautrūs įrenginiai, tiesiog kompiuterio perkėlimas į kitą kambarį gali sukelti sumaištį, sutrikdyti subtilią grandinę ir standžiuosius diskus. Kompiuterio numetimas arba stiprūs smūgiai sugadins grandines ir procesorius arba išjudins laidus.

Žinoma, yra priemonių, kurių galima imtis norint apsaugoti kompiuterį, pvz., visada užtikrinti, kad kompiuteris būtų surinktas teisingai, o visus atnaujinimus kruopščiai atliktų visiškai apmokytas specialistas. Taip pat svarbu įsitikinti, kad yra tinkamas maitinimo šaltinis su viršįtampio slopintuvu (daugelis kompiuterių ekspertų jums pasakys, kad maitinimo šaltinis yra svarbiausias kompiuterio komponentas, ir aš negaliu su tuo ginčytis) ir kad visi išoriniai įrenginiai būtų patikrinti. prieš prijungdami juos tinkamai veiks (paprašykite, kad jie veikia parduotuvėje) ir tinkamai veiks jūsų operacinėje sistemoje.

Galiausiai yra nebrangių būdų, kaip papildomai apsaugoti kompiuterį, pavyzdžiui, kompiuterio korpuso pavidalą. Tai ypač naudinga, jei kompiuteris turi veikti dulkėtoje ar drėgnoje aplinkoje, esant įvairioms temperatūroms ir linkęs į smūgius ir trenksmus.

Šie pramoniniai kompiuterių korpusai yra palyginti nebrangūs ir juose gali tilpti beveik bet koks kompiuteris, monitorius ar spausdintuvas. Juose dažnai yra oro kondicionieriai ir šildytuvai, reguliuojantys temperatūrą ir gali apsaugoti nuo itin stiprių smūgių ir smūgių (kai kurie netgi teigia, kad yra atsparūs bombai). Šie korpusai taip pat neleidžia patekti dulkėms ir skysčiams (kai kuriuos netgi galima nuleisti žarnomis pramoninėje aplinkoje, nebijant sugadinti) ir leidžia įprastą asmeninį kompiuterį naudoti pačioje priešiškiausioje aplinkoje – orkaitėse, šaldikliuose, dulkėtose parduotuvėse ir net sprogioje aplinkoje. .

Recommended Articles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.